Lifestyle

Nie masz pomysłu na prezent? Zaproś bliską Ci osobę do Zakopanego!

Prezenty, którymi obdarowuje się bliskich, z czasem zaczynają się powtarzać. Książki, kosmetyki, ozdoby do domu czy bony podarunkowe… w końcu nic nie wydaje się oryginalne. Jak to zmienić? Można wybrać się z bliską osobą w podróż a doskonałym kierunkiem jest zdecydowanie Zakopane. Dlaczego warto? Oto szczegóły!

Kogo warto zabrać na urodziny do Zakopanego?

Zakopane to wyjątkowe miejsce. Przyjeżdżają do niego zarówno Polacy, jak i osoby innego pochodzenia. Wszystkich przyciągają góry, piękne widoki, atmosfera oraz pyszna kuchnia. To też miejsce chętnie odwiedzane przez ludzi nauki i artystów, którzy szukają inspiracji. Nic dziwnego, że tak łatwo ją znaleźć, mając widok na tatry i będąc w samym środku góralskiego klimatu. Dzięki temu Zakopane jest doskonałym miejscem na podróż z każdym typem jubilata. Wystarczy, że lubi podróżować, od dawna wyczekuje porządnej chwili relaksu i przepada za pysznym jedzeniem.

Do Zakopanego po atrakcje! Co warto zobaczyć z jubilatem?

Jeśli decyzja zapadła i jubilat oprócz gór chciałby zobaczyć kilka innych miejsc, oto nasze propozycje:

  • Myszogród to miejsce, gdzie można obejrzeć małe gryzonie, które bawią się w pełnych detali gablotkach.
  • Niedaleko Gubałówki znajduje się Góralski Ślizg, czyli wysoka zjeżdżalnia będąca ogromnym hitem wśród dorosłych i dzieci.
  • Papugarnia Egzotyczne Zakopane to miejsce, które przeszło drogę od zwykłego sklepu zoologicznego aż do dzisiejszego lokalu, odwiedzanego przez tysiące zainteresowanych osób. Zwierzęta, które się tam znajdują, są naprawdę wyjątkowe i zapamiętują odwiedzających!
  • Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba to miejsce dla osób, które przepadają za zwiedzaniem i chętnie zobaczą coś nowego. Największą atrakcją jest sam budynek, urządzony w stylu zakopiańskim.
  • W Galerii Władysława Hasiora odnajdą się fani sztuki. Jest to miejsce niepokojące, niemal jak z horroru, jednak bardzo inspirujące.
  • Figury Woskowe EXPO Krupówki to miejsce, w którym można zrobić sobie zdjęcie z ulubionymi postaciami i gwiazdami.
  • Na koniec warto wybrać się do kina 7D, oferującego doznania na zupełnie nowym poziomie.

Po atrakcjach można skupić się na tym, co w Zakopanem jest naprawdę ważne – pysznym jedzeniu!

Zakopane słynie z pysznego jedzenia!

Zakopane to miejsce, gdzie można skosztować naprawdę wielu ciekawych dań. Należą do nich przede wszystkim lokalne specjały, takie jak kwaśnica i oscypki, a także inne typowo góralskie dania. Na miejscu znajdują się także lokale z ulubionymi potrawami, które niekonieczne wywodzą się z gór. Pizza w Zakopanem wyróżnia się wyjątkowym smakiem, dzięki temu, że przygotowują ją rodzinne lokale, stawiające na zadowolenie klienta. To samo dotyczy burgerów w Zakopanem, które są przepyszne, a jakość mięsa doceniana jest przez podróżników z różnych krajów. W Zakopanem również wegetarianie nie będą chodzić głodni – lokale przewidują kartę dań, biorąc pod uwagę wybraną przez nich dietę.

Dzięki licznym miejscom do zwiedzania, pięknym widokom i pysznemu jedzeniu, Zakopane jest doskonałym miejscem na wycieczkę podczas urodzin bliskiej osoby! Szukając oryginalnego podarunku, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę właśnie ten sposób spędzenia tego wyjątkowego czasu.

O autorze

Autor "Popołudnie w Sieci", entuzjasta nowych technologii, zdobywca dobrych informacji, którymi chętnie dzieli się z czytelnikami. Prywatnie pasjonat sportów drużynowych oraz akwarystyki.