Dom i ogród

Mieszkanie w centrum Warszawy czy segmenty pod miastem?

mieszkanie-w-centrum

Lokalizacja, metraż i rodzaj nieruchomości – to zdecydowanie najważniejsze kwestie, na które uwagę powinni zwrócić klienci biur deweloperskich. Mają one bowiem największy wpływ na komfort życia, a także zadowolenie z wykorzystania kupionego lokalu. Tyczy się to zwłaszcza Warszawy. Oferta w stolicy jest niezwykle zróżnicowana, dlatego warto zapoznać się z wszystkim opcjami do wyboru.

Najważniejszym dylematem dla większości osób jest wybór między mniejszymi nieruchomościami zlokalizowanymi blisko centrum a większymi, które są jednak bardziej oddalone. W pierwszym przypadku zazwyczaj mowa jest o mieszkaniach, natomiast w drugim należy wskazać na bardzo popularne w ostatnim czasie segmenty. W poniższym tekście zastanowimy się, która z tych dwóch opcji wydaje się lepsza.

Nowe mieszkania w centrum Warszawy – warto wydać więcej?

 

Zaczynamy od rozwiązania dla osób, które chcą mieć blisko do najważniejszych miejsc w stolicy. Życie w sercu miasta to zdecydowanie jej największa zaleta. Zwłaszcza wówczas, gdy zakład pracy również jest zlokalizowany w centrum. Na jakie jeszcze korzyści można liczyć decydując się na mieszkania w tej lokalizacji?

  • Bogata oferta kulturalna. Mowa tu o całym uroku życia w dużym mieście. Kina, restauracje, teatr, bary – wszystko to jest na wyciągnięcie ręki. Do tego dochodzi łatwy dostęp do szkół i opieki zdrowotnej.
  • Rozbudowana komunikacja. Mieszkanie w centrum gwarantuje łatwy i szybki dojazd do innych miejsc w stolicy. Mieszkańcy mają do dyspozycji metro, autobusy oraz tramwaje.
  • Atrakcyjna inwestycja. Zakup tego typu nieruchomości okaże się bardzo opłacalny, jeśli naszym głównym celem jest udostępnienie go później pod wynajem. Możemy mieć pewność, że taka lokalizacja będzie cieszyła się popularnością.

Jeśli zaś chodzi o wady, te oczywiście związane są z kwestiami finansowymi. Nowe mieszkania bez pośredników w centrum kosztują bardzo dużo. Ceny przekraczające 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy to obecnie norma. Do tego dochodzi spory gwar i tłumy ludzi – w końcu jest to samo serce miasta.

Segmenty pod Warszawą – więcej za mniej

 

Klienci o nieco mniejszych możliwościach finansowych mają dwa wyjścia – albo zdecydują się na znacznie ciaśniejsze mieszkania, albo postawią na coś większego, położonego w pewnej odległości od centrum. Na co dokładnie? W ostatnim czasie wręcz naturalnym wyborem wydaje się segment, który również zapewnia szereg poważnych korzyści.

Dotyczą one głównie niższych cen. Nawet o kilka tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy. Co równie ważne, tego typu nieruchomości zapewniają bardzo wygodny metraż, który przeważnie wynosi około 80 metrów kwadratowych i więcej. Przekłada się to oczywiście na większą swobodę aranżacyjną. Zwłaszcza w przypadku segmentów dwupoziomowych. Do tego dojść może własny ogródek, garaż i taras. Wszystko to stwarza idealne warunki dla całych rodzin.

Nowe segmenty – gdzie ich szukać?

 

Skoro mowa jest o lokalizacjach podwarszawskich, nie sposób nie wspomnieć o Markach, niewielkim mieście położonym w powiecie wołomińskim, a także o Łomiankach, które są zaliczane do aglomeracji warszawskiej.

W obu przypadkach klienci biur deweloperskich mogą liczyć na dostęp do segmentów położonych w spokojnej, zielonej i bezpiecznej okolicy. Ich ceny są bardzo atrakcyjne (za metr kwadratowy trzeba tam zapłacić od około 5-6 tysięcy złotych), na dodatek pozwalają na szybki dojazd do samej Warszawy. Okażą się więc ciekawą opcją dla osób pracujących bliżej centrum. Podobnymi zaletami wyróżnia się Białołęka. Segmenty w tym miejscu również cieszą się sporym zainteresowaniem. I choć jest to jedna z dzielnic stolicy, położona jest tuż obok Marek.

Co więc wybrać – mieszkanie w centrum czy segment pod Warszawą? Jest to oczywiście kwestia czysto indywidualna. Dla osób z zasobniejszym portfelem i chcących korzystać z uroków życia w dużym mieście, okolice centrum to lokalizacja optymalna. Jeśli jednak priorytetem jest większy metraż za niższą cenę, to segmenty wydają się wymarzoną opcją. 

źródło: slawbud.pl – deweloper Łomianki

O autorze

Autor "Popołudnie w Sieci", entuzjasta nowych technologii, zdobywca dobrych informacji, którymi chętnie dzieli się z czytelnikami. Prywatnie pasjonat sportów drużynowych oraz akwarystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *