Dom i ogród

Szklane kwietniki – piękna ekspozycja roślin doniczkowych

szklany-kwietnik

W wielu domach, mieszkaniach czy biurach wykorzystuje się elementy wyposażenia wnętrz wykonane z wysokiej jakości szkła. Do tej kategorii zaliczają się meble ze szkła, a także wykonane z tego materiału ozdoby. To rozwiązanie, które sprawdza się w pomieszczeniach ultranowoczesnych, minimalistycznych, ale także zaprojektowanych w stylu loftowym. Rewelacyjnym sposobem na wyeksponowanie roślinności są kwietniki w całości wykonane ze szkła. W przeciwieństwie do glinianych, drewnianych, metalowych lub ceramicznych są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Znacznie mniej ważą, a ponadto dobrze komponują się z każdym stylem aranżacyjnym oraz pozostałymi elementami wyposażenia, jakie znajdują się w pomieszczeniu.

Zalety szklanych kwietników

Szklane kwietniki stały się popularne szczególnie wśród właścicieli domów, mieszkań i biur loftowych. Szkło dobrze łączy się z metalem, jak również innymi surowcami wykorzystywanymi do wykończenia oraz aranżacji pomieszczeń industrialnych. Rozwiązanie sprawdza się także we wnętrzach minimalistycznych, skandynawskich czy nowoczesnych. Kwietniki ze szkła mogą ponadto zdobić wnętrza glamour, w których dominują stonowane bądź intensywne barwy, ozdoby w kolorze miedzi, złota i srebra, a także dekoracje z kryształów.

Zaletą szklanych kwietników jest możliwość ich dopasowania do indywidualnych preferencji klienta. Dzięki temu mogą eksponować kwiaty doniczkowe bez względu na ich wielkość, szerokość czy też specyficzny sposób wzrastania wymagający dodatkowych podpórek czy drabinek utrzymujących roślinę w pionie.

Jak są wykonywane szklane kwietniki?

Szklane kwietniki są wytwarzane z odpowiednio dobranych gatunków szkła. Mogą być poddawane różnorodnej obróbce, takiej jak szlifowanie, fazowanie, klejenie UV czy hartowanie. Szklane kwietniki, dzięki swojej prostej i eleganckiej formie, mogą być wspaniałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Roślinność eksponowana w szklanym kwietniku efektownie się prezentuje, stając się nierzadko główną ozdobą pomieszczenia.

Istnieje możliwość połączenia kilku kwietników w taki sposób, aby tworzyły spójną całość lub zaprojektowania kwietników szklanych na rośliny rozmieszczone kaskadowo, szczególnie gdy są to gatunki pnące. Szklane kwietniki wykonywane na indywidualne zamówienie klienta bez trudu pomieszczą donice o różnej średnicy i wysokości. Dzięki temu wszystkie elementy będą idealnie dopasowane, co pozwoli uniknąć przypadkowego uszkodzenia rośliny.

Szklane kwietniki są wykonane z materiału, którego krawędzie są łączone w niewidoczny sposób dzięki klejowi utwardzanemu światłem UV. Można zdecydować się także na odpowiednią grubość szkła, dopasowaną do gabarytów, które mają szklane kwietniki.

Szklane kwietniki i ich rola w aranżacji pomieszczeń

Niewidoczny sposób scalania krawędzi szklanych kwietników sprawia, że prezentują się one elegancko i stylowo. Klej utwardzany światłem UV zabezpiecza poszczególne elementy konstrukcji szklanych kwietników przed uszkodzeniem wynikającym z codziennej eksploatacji lub poddawania szkła czyszczeniu.

Można zdecydować się również na ozdobienie kwietników elementami metalowymi o gładkich powierzchniach, które mogą być przyklejane do powierzchni szkła bez narażenia go na uszkodzenia mechaniczne czy też utratę właściwości.

Szklane kwietniki mogą zdobić różnego typu pomieszczenia, zarówno domowe, jak i biurowe. Solidne połączenie elementów konstrukcji eliminuje problem jej rozszczelnienia pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego czy też wilgoci bądź wysokiej temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu, szczególnie w sezonie grzewczym.

Posiadanie szklanych kwietników eliminuje problem dopasowywania elementów wyposażenia mających na celu wyeksponowanie roślin doniczkowych. Szkło świetnie łączy się z różnymi materiałami, w tym ceramiką, gresem, drewnem lub metalem.

Sposobem na nienachalne wyeksponowanie roślinności jest wykorzystanie szklanych kwietników. Mogą być dopasowane do wielu aranżacji, dzięki czemu staną się ozdobą wnętrza biurowego lub mieszkalnego. 

źródło: szklarzokuniew.pl – szklarz Warszawa

O autorze

Autor "Popołudnie w Sieci", entuzjasta nowych technologii, zdobywca dobrych informacji, którymi chętnie dzieli się z czytelnikami. Prywatnie pasjonat sportów drużynowych oraz akwarystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *