Wiele ładunków z powodu swojej dużej wagi czy nieporęcznych gabarytów bywa trudne do przetransportowania. Jednak transport HDS poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Dzięki niemu ani przewóz, ani załadunek czy rozładunek nie stanowią problemu niezależnie od wagi i wymiarów przewożonego towaru. Warto więc poznać bliżej to funkcjonalne rozwiązanie i wiedzieć, kiedy dobrze jest z niego skorzystać. Podpowiemy także gdzie szukać i jak wynająć samochody HDS.
Czym jest transport HDS?
Pod skrótem HDS kryje się określenie oznaczające hydrauliczny dźwig samochodowy. Samochody HDS bywają także nazywanie dźwigami HDS lub transportem HDS. Jednak pod wszystkimi tymi synonimami kryje się to samo. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rozwiązanie polegające na wyposażeniu samochodu w specjalny dźwig umożliwiający załadunek nieporęcznych i ciężkich towarów. Dźwig jest montowany na nadwoziu samochodu ciężarowego. Dzięki temu jedna osoba, będąca jednocześnie kierowcą i operatorem dźwigu, jest w stanie obsłużyć transport przy użyciu HDS. Żuraw zamontowany na samochodach ciężarowych pozwala podnosić elementy bardziej oddalone od samochodu. Nie zawsze dojazd do podnoszonych produktów jest łatwy albo w ogóle możliwy. W takich właśnie sytuacjach sprawdza się samochód z żurawiem.
Standardowo samochody typu HDS składają się z roboczej części, czyli ramienia dźwigu przeładunkowego. To właśnie on odpowiada za przenoszenie ciężkich elementów. Za mocą dźwigu stoi pompa hydrauliczna. Z kolei pompa ta bierze energię z silnika spalinowego w pojeździe, do którego przymocowany jest cały dźwig. Poszczególne samochody z dźwigiem hydraulicznym mogą się różnić pojemnością czy maksymalnym udźwigiem. Pojazdy wysokiej klasy oferują skrzynie ładunkowe o wymiarach do 14 m i 2,5 m. Ponadto charakteryzują się maksymalną ładownością w granicach 24 ton. Żurawie oferują maksymalny zasięg ramienia w wysokości 26,7 m przy jednoczesnym udźwigu 1,28 tony. Przy maksymalnym udźwigu ramienia, czyli 16,6 tony zasięg zmniejsza się do 4,3 m. Niektóre samochodu HDS wyposażone są w specjalne, wysuwane podpory boczne. Stosuje się je dla zwiększenia stabilności przy pracy dźwigu.
Kiedy warto skorzystać z samochodów HDS?
Samochody HDS mają bardzo wiele zastosowań. Obecnie ciężko sobie wyobrazić pracę na placu budowy bez pojazdu tego typu. W branży tej są na co dzień wykorzystywane do przewożenia materiałów budowlanych, stali długiej, drewna, kręgów betonowych, studni, kamieni czy płyt kamiennych. HDS stosuje się także do przewozu rusztowań, szalunków oraz konstrukcji stalowych i drewnianych. Doskonale nadają się również do przewożenia i lokowania w nowych punktach kontenerów biurowych, sanitarnych, magazynowych i morskich a także kiosków i stróżówek. Warto także skorzystać z możliwości dźwigu HDS gdy potrzebujemy transportu z załadunkiem i rozładunkiem dla różnego rodzaju maszyn i urządzeń, szkła, płyt drogowych, elementów więźby dachowej i agregatów. Co ważne, z samochodów HDS korzystają nie tylko profesjonaliści i fachowcy, ale również użytkownicy prywatni i indywidualni. Jest to możliwe, ponieważ wiele firm oferuje wynajem tego typu pojazdów, co znacznie zwiększa ich dostępność i ułatwia pracę.
Wynajem samochodów typu HDS – gdzie i od kogo?
Wynajem samochodów typu HDS to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników potrzebujących ich do prywatnych zastosowań. Jednak z możliwości tej korzystają również firmy, które nie stosują samochodów HDS na co dzień a jedynie sporadycznie. Jest to oszczędne i praktyczne rozwiązanie. Usługi wynajmu dźwigów hydraulicznych oferuje wiele firm w całej Polsce. Wystarczy poszukać ich w sieci a w większych miastach nawet porównać oferty konkurencyjnych firm. Zamówienia transportu HDS można dokonać w wybranej firmie telefonicznie lub osobiście w jej siedzibie. Przyspiesz i ułatw swoją pracę dzięki możliwości wynajmu samochodów HDS.