Podsumowanie PLNOG 15

PLNOG 15

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność wziąć udział już w 15 edycji konferencji PLNOG, której motywem przewodnim byli superbohaterowie. Przez dwa dni trwania konferencji, zobaczyliśmy mnóstwo interesujących sesji prezentowanych przez wiodących na rynku producentów sprzętu, jak i dużych firm takich jak Allegro czy Onet.

SDN

Nasz udział w konferencji skoncentrowaliśmy na ścieżce trzeciej spośród czterech obowiązujących. Owa ścieżka skupiona była na Software Defined Network (SDN), zatem wybór był oczywisty z racji tematyki naszego bloga. Do najciekawszych prezentacji należało wystąpienie chłopaków z Allegro i Onetu oraz kilka zdań kolegi z Atende Roberta Ślaskiego na temat wdrażania Cisco ACI (Link do prezentacji). Warto wspomnieć także prelekcję VMware, w czasie której Robert Korzec zwrócił uwagę na aspekty prawne i ich korelacje z tematyką SDN-a, a dokładnie to rozwiązaniem NSX for vSphere (bo innym typu MH nie ma co pisać prawda? 🙂 ).

Sporo kuluarowych dyskusji wzbudziła prezentacja Jarka Zielińskiego i Maćka Lelusza (Link), którzy postanowili podjąć rękawice i skonfrontowali trzy rozwiązania SDN. Nieszablonowa forma wystąpienia spotkała się z dobrym przyjęciem publiczności. Nagranie z tej prelekcji już niebawem trafi do sieci i z całą pewnością znajdzie się również na naszym blogu.

Kolejną wartą uwagi prezentacją było wystąpienie naszego dobrego znajomego z Chmurowisko.pl, Mirka Burnejko, który opowiedział o stosunku sieci i sieciowców do usług Amazon Web Services (Link).

Afterparty

Jak to zwykle bywa uzupełnieniem konferencji PLNOG była możliwość bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi uczestnikami, ponieważ po zakończonych prezentacjach, wszyscy goście mieli okazję spotkać się w niezobowiązujących warunkach. Tak, aby w luźnej atmosferze z dodatkiem dobrych trunków można było porozmawiać na branżowe i nie tylko tematy.

Na konferencji organizowanej w Krakowie uczestniczyło blisko 800 osób, był to naprawdę dobrze spędzony czas.

Polecamy gorąco kolejną edycje, na której również się pojawimy i postaramy się zebrać najciekawsze wnioski i materiały dla Was.

Zapraszamy na bloga!

 

PS. Zachęcamy do lektury pozostałych prezentacji, dostępnych w agendzie wydarzenia na stronie plnog.pl. Oraz do śledzenia kanału PROIDEA na Youtube, gdzie pojawiają się nagrania z sesji.